Logo-wide-2048x500

Co robimy?

Prowadzimy zajęcia z IT dla szkół średnich i nie tylko, odbywające się w murach Politechniki Łódzkiej. Część teoretyczną ograniczamy do niezbędnego minimum, aby wycisnąć maximum z części praktycznej. Oznacza to, między innymi, że w każdej temat naszych zajęć obrazujemy konkretnymi przykładami zastosowania w projektach, co potwierdza .

Jak?

Chcemy stworzyć drużynę ludzi zakręconych na punkcie informatyki tak samo jak my.
Nasze zajęcia są przygotowane dla wszystkich. „Od zera do bohatera” – zarówno początkujący jak i Ci, którzy uważają się za prawdziwych koderów, znajdą coś ciekawego dla siebie.

Nasze działania polegają na sumiennej wymianie doświadczeń i wiedzy pomiędzy nami, a naszymi młodszymi kolegami. Naszym celem, do którego dążymy z pasją, jest poszerzanie Waszych informatycznych horyzontów.

Oprócz cotygodniowych zajęć, jeździmy wspólnie na konferencje i warsztaty  po całym kraju. Dzielimy się informacjami o konkursach i innych okazjach do pokazania swoich umiejętności.
Zawsze z przyjemnością wam pomożemy.

Dlaczego?

Ponieważ jesteśmy altruistami, którzy pragną dzielić się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem. Stanowi to dla nas sens życia i jedyny jego prawdziwy cel!

A tak naprawdę chcemy pokazać wszystkim zainteresowanym, że informatyka to nie tylko programowanie czarno-białych aplikacji w konsoli, formatowanie tekstu w Wordzie czy rysowanie wykresów w Excelu. Chcemy razem z Wami tworzyć coś ciekawego 🙂

Dla nas jest to świetny sposób sprawdzenia siebie, swoich umiejętności zarówno twardych, jak i miękkich oraz poznania nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Kto?

Piotr Ładoński
Student II roku CS. Próbuje od września 2016 utrzymać to w całości. Jak dotąd idzie dobrze – liczba osób na zajęciach jest dodatnia, chociaż jeszcze wszytko przed nami.
Adam Kuzański
Student II roku TCS. Władca naszych mediów i innych rzeczy, którymi nikt inny nie chce się zająć. WordPressa uczył się podczas edytowania tej strony. Bardzo widać?
Tymoteusz Adamczyk
Na papierze Dev Knight. Pracuje głównie z technologiami Microsoftu. Małymi kroczkami uczy się jak dzielić się swoją wiedzą nabytą w piwnicy. Czasem wpada do technikum.
Kamil Dębicki
Uczeń technikum. Odpowiada za wszystkie „fajerwerki” front-endowe. Zajmuje się głownie tworzeniem stron i aplikacji internetowych. Na co dzień Ruby Developer i bloger.
Sebastian Kasprzak
Uczeń technikum. Znawca C#. Od trzech lat w Junior.NET, co nauczyło go jak być informatykiem i teraz może pochwalić się dobrym wynikiem. CSS Master, naprawi też komputer, czyli przyklei plaster.
Aleksander Drajling
Interesuje się C# i innymi technologiami Microsoftu. Nie potrzebuje GUI, wystarczy mu konsola. Woli back-end, a jego motto „byle działało”. Człowiek orkiestra. Gdyby mógł, ożeniłby się z matematyką i kawą.
Aleksandra Zając
Maturzystka, edytor tej strony, szuka miejsca dla siebie w świecie IT, pilnuje, żeby nie było zbyt męsko w tym zespole.
Karolina Woźnicka

Maturzystka, dba o prestiż tej strony, kreatywny mat-fiz i artysta, ma pełno ciekawych pomysłów, na których realizacje nie koniecznie jest czas. Razem z Olą podnoszą statystyki kobiet w IT.

Marcel Bednarczyk
Licealista, z pasji matematyk, z wyboru programista. Algorytmika i rozwiązywanie problemów to jego mocna strona. Często egzemplifikuje, np. teraz.
Aleksander Włodarczyk
Maturzysta, robił kiedyś strony. Od roku uczy się robić gry i przy okazji poznaje C#. Lubi wyzwania, jak czegoś nie umie – to chętnie spróbuje to zrobić. Poza informatyką interesuje się też fotografią.
Jakub Rumpel
Uczeń technikum, programista C# i gamedev. W wolnym czasie tworzy niepojęte teorie i czyta o sztucznych inteligencjach, w innym pije za dużo kawy i próbuje prowadzić bloga.
Arek Mączkowski
Student III roku TCS. Człowiek odpowiadający za social media, a konkretnie facebookową stronę grupy. Programista z przypadku, który cały czas poszerza swoją wiedzę.
Jakub Cytrowski
Licealista, z pasji układacz kostki Rubika i fotograf amator. Lubi grafikę i matematykę, szuka miejsca dla siebie w informatyce.
Jakub Woszczyk
Maturzysta, pasjonuje się programowaniem. Pisze głównie w C++, ale poznaje również C#. Odkąd sięga pamięcią interesuje go sztuczna inteligencja, dlatego poważnie zajął się algorytmiką.
Krzysztof Michniewski
Maturzysta, zapalony gracz, fotograf, filmowiec, otaku i programista. Głównie korzysta z C#, ale zna też C++ oraz Unity. Od zawsze interesowały go technologie gier.